• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Gabriela Smerecka zdobywczynią nagrody przyznanej przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty za wybitny wynik uzyskany w Konkursie Języka Polskiego

„Kto mi dał skrzydła, kto mię odział pióry
I tak wysoko postawił, że z góry
Wszystek świat widzę, a sam, jako trzeba,
Tykam się nieba?”

Jan Kochanowski

W dniu 25 czerwca 2020 roku Gabriela Smerecka, uczennica klasy 8b, laureatka tegorocznej edycji Konkursu Języka Polskiego, otrzymała z rąk Pani Lucyny Opoń, kierownik Oddziału Jakości i Zarządzania Edukacją Podkarpackiego Kuratorium Oświaty w Rzeszowie Oddział w Krośnie, statuetkę za wybitny wynik uzyskany w konkursie przedmiotowym. Spotkanie ze względu na panującą pandemię wirusa COVID-19 przebiegło w kameralnym gronie z udziałem Pana dyrektora Piotra Ciska, Pani wicedyrektor Agnieszki Szul oraz Pana Waldemara Kilara – opiekuna naukowego uczennicy. Po odczytaniu listu intencyjnego Pani Małgorzaty Rauch, Podkarpackiego Kuratora Oświaty, wychowance złożono najszczersze gratulacje.

Przypomnijmy, że Gabriela Smerecka zajęła w Konkursie Języka Polskiego 2. miejsce w województwie, wskutek czego znalazła się w wąskim gronie wyróżnionych laurem Podkarpackiego Kuratora Oświaty. Jej wynik należy uznać bez wątpienia za wybitny i bezprecedensowy w dziejach ruchu olimpijskiego z udziałem uczniów z Posady Górnej, ponieważ jeszcze nigdy w historii rozgrywanych zawodów z języka polskiego żaden laureat nie zdobył tak wysokiego miejsca w ostatecznym rankingu. To powód do dumy i nieskrywanej satysfakcji nie tylko dla samej laureatki i jej rodziców, ale także dla nauczyciela prowadzącego, dyrekcji i całej społeczności. To także świadectwo dobrze zaplanowanej pracy: sumienności i zdolności Gabrieli Smereckiej oraz talentu pedagogicznego i charyzmy nauczyciela Pana Waldemara Kilara. Takie sukcesy uskrzydlają i budują pozytywny wizerunek szkoły w środowisku lokalnym. Brawa!