• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Patronce - pierwszoklasiści

W dniu 2 czerwca 2020 roku nasza szkoła obchodziła Dzień Patrona. Uczniowie klasy 1a pamiętali o swojej Patronce. Odwiedzili Jej grób na rymanowskim cmentarzu, zapalili znicze i odmówili modlitwę w intencji hrabiny. Wykonywali ozdobne karty z życzeniami i podziękowaniami. Chwalili Jej wielkie serce i zasługi dla naszej małej ojczyzny. Malowali miejsca związane z życiem Patronki. Opisywali też uroki zdrojowej okolicy. Brali udział w quizach i konkursach. Wędrowali śladami Anny z Działyńskich Potockiej. Odkrywali miejsca, które tworzyła, upiększała i rozsławiała, miejsca, gdzie dobroć i szacunek dla drugiego człowieka stanowiły dla Niej największą wartość.
Pierwszoklasiści w ten sposób oddali hołd Patronce szkoły - wielkiej patriotce, osobie, która piękną kartą wpisała się w historię naszej małej ojczyzny. Nie możemy o Niej zapominać.

Wychowawczyni klasy - Urszula Koźma