• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Rozstrzygnięcie Konkursu „Anna z Działyńskich Potocka i jej dokonania”

„Wyobraźnia bez wiedzy może stworzyć rzeczy piękne.
Wiedza bez wyobraźni najwyżej doskonałe”.

Albert Einstein

Z okazji Dnia Patrona, który w tym roku nie był uroczyście obchodzony ze względu na epidemię koronawirusa, zorganizowano dla uczniów naszej szkoły konkursy w trzech kategoriach wiekowych pod wspólnym tytułem „Anna z Działyńskich Potocka i jej dokonania”. Celem zmagań była popularyzacja sylwetki patronki. Zadaniem dzieci klas 1-3 było wykonanie rysunku przedstawiającego naszą mentorkę lub zabytkowy obiekt rymanowskiego uzdrowiska. Uczniowie klas 4-6 mieli samodzielnie zredagować list, w którym należało wykazać się wiedzą o patronce, zamieszczoną w różnych źródłach. Trzecia grupa wiekowa, czyli klasy 7-8 musiały rozwiązać test dotyczący opiekunki naszej szkoły.
Na uwagę zasługuje fakt, iż uczestnicy konkursu wykazali się nie tylko wiedzą, ale kreatywnością i umiejętnościami zdobytymi w trakcie edukacji w naszej szkole.

Oto wyniki zmagań konkursowych.
Laureaci konkursu plastycznego:
1. miejsce ex aequo: Franciszek Śliwka z kl.1a, Zofia Ruchalska z kl.1b,
2. miejsce ex aequo: Martyna Smerecka z kl.1a, Zofia Szul z kl.1b,
3. miejsce ex aequo: Zuzanna Rygiel z kl.1a, Jakub Pitrus z kl.1a,
Wyróżnienie specjalne: Antonina Kilar z kl.1a, Julia Penar z kl.3a.
Wyróżnienia: Filip Such, Kacper Kędra, Lena Penar, Urszula Niemczyk, Maria Dyląg (z kl. 1a), Martyna Bulik (z kl.1b), Wiktoria Dereniowska, Alan Klimkiewicz, Alex Klimkiewicz, Przemysław Niemczyk (z kl.2a), Milena Ostrowska (z kl.2b), Jakub Szul, Maja Penar (z kl. 3a), Julia Szepieniec (z kl.3b).

Laureaci konkursu literackiego:
1. miejsce ex aequo: Szymon Bałuka z kl.5a, Barbara Bolanowska z kl.6a,
2. miejsce ex aequo: Zuzanna Michnowicz z kl.5a, Oliwia Smerecka z kl.6a,
3. miejsce: Oliwia Penar z kl.6a.

Laureaci konkursu wiedzy:
1. miejsce: Emilia Mazurek z kl.8a,
2. miejsce: Amelia Wiernasz z kl.8b,
3. miejsce: Aleksandra Rygiel z kl.7b.

Nagrody książkowe i dyplomy zostaną wręczone, gdy ustanie pandemia.
Wszystkim uczniom, którzy przyjęli zaproszenie do konkursu, bardzo dziękujemy, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

Organizatorzy:
Maria Szczepaniak, Anna Bałuka, Aneta Skóra i Bernadeta Michnowicz