• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Szkolny Konkurs Fotograficzny „#Zostańwdomu z książką” rozstrzygnięty!

„Fotografia jest cytatem rzeczywistości”.

W dniu 18 maja 2020 roku komisja konkursowa w składzie: Pan dyrektor Piotr Cisek jako przewodniczący oraz Pani Jolanta Pietruszka i Pan Waldemar Kilar ogłosiła wyniki w Szkolnym Konkursie Fotograficznym „#Zostańwdomu z książką”, rozgrywanym w trzech kategoriach wiekowych: odrębnie dla uczniów z klas 1-3, klas 4-6 i klas 7-8. Uczestnicy mieli za zadanie wykonać jedną fotografię przedstawiającą czytelnika lub grupę osób w otoczeniu książek we wnętrzach domu, na tarasie lub w ogrodzie. Jurorzy w ocenie prac zwracali szczególną uwagę na ich oryginalność, wartość artystyczną i techniczną.

Przyznano następujące nagrody:

Lokata

Imię i nazwisko ucznia

Klasa

Tytuł pracy

Kategoria: uczniowie klas 1-3

I

Mikołaj Cisek

3a

„Zaczytany”

II

Kacper Kędra

1a

„W kolorowym świecie książek”

III

Zofia Szul

1b

„Wieczorne spotkanie z książką”

wyróżnienie

Antonina Kilar

1a

„Na stole bajkowych opowieści”

wyróżnienie

Wiktoria Dereniowska

2a

„Mój Mały Książę

wyróżnienie

Maja Smoleń

2b

„Maja w świecie książki”

wyróżnienie

Jakub Szul

3a

„Książka kluczem do świata magii”

Kategoria: uczniowie klas 4-6

I

Szymon Bałuka

5a

„#Szymon-czytelnik na domowej ścieżce”

II

Zuzanna Michnowicz

5a

„#Zostańwdomu: ćwicz umysł i ciało”

III

Samuel Szczęsny

5b

„Autoportret z gwiazdami piłki”

Kategoria: uczniowie klas 7-8

I

Amelia Wiernasz

8b

„Aromatyczne popołudnie”

II

Aleksandra Rygiel

7b

„Z książką mi do twarzy”

III

Norbert Szul

8b

„Domowy zakątek fantazji”

wyróżnienie

Miłosz Smerecki

8a

„Wieczór z książką”


Pragniemy nadmienić, że w konkursie, organizowanym dla upamiętnienia Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich oraz Dnia Bibliotekarza, adresowanym do społeczności szkolnej, wzięło udział 24 autorów, którzy w regulaminowym czasie nadesłali 26 prac. Nagrody książkowe oraz okazjonalne dyplomy otrzymają laureaci wraz z ustaniem pandemii koronawirusa. Gratulujemy wszystkim uczestnikom zapału, zaangażowania i pomysłowości. Do zobaczenia!