• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Sukces literacki Elizy Pitrus

„Najpiękniejszą rzeczą, jakiej możemy doświadczyć, jest oczarowanie tajemnicą. Jest to uczucie, które stoi u kolebki prawdziwej sztuki i prawdziwej nauki. Ten, kto go nie zna i nie potrafi się dziwić, nie potrafi doznawać zachwytu, jest martwy, niczym zdmuchnięta świeczka”.

Albert Einstein

W dniu 30 kwietnia 2020 roku na stronie II Liceum Ogólnokształcącego im. prof. Kazimierza Morawskiego w Przemyślu opublikowano informację w sprawie wyników III Wojewódzkiego Konkursu Literackiego „Są gdzieś okna, które płoną cały czas”. Celem turnieju było uwrażliwienie społeczeństwa na problemy ludzi niepełnosprawnych oraz ich relacje z osobami pełnosprawnymi. Zadanie polegało na zredagowaniu pracy w formie eseju, reportażu lub opowiadania. W tym prestiżowym konkursie, objętym patronatem przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty w Rzeszowie, wzięła udział Eliza Pitrus z klasy 8b. Autorka z niezwykłą wrażliwością i niemałym znawstwem tematu opowiedziała o życiu swego bohatera Nataniela cierpiącego na autyzm. Ta historia kryła w sobie ważne przesłanie, mówiące o tym, że prawda o człowieku nie tkwi w jego chorobie i cierpieniu, że trzeba walczyć z utartymi przekonaniami i utrwalonymi stereotypami.

Praca Elizy Pitrus zwróciła uwagę jurorów, dzięki czemu uczennica zdobyła tytuł laureata. O ostatecznym miejscu na podium zostanie poinformowana podczas gali finałowej, poprowadzonej w najbliższym czasie online w II Liceum Ogólnokształcącym w Przemyślu. Sukces jest tym bardziej znaczący, że konkurs został ujęty w wykazie Podkarpackiego Kuratorium Oświaty w Rzeszowie i zostanie wpisany na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej jako szczególne osiągnięcie uwzględniane w procesie rekrutacji. Opiekunem merytorycznym nagrodzonej pracy był Pan Waldemar Kilar. Gratulacje!