• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Zaproszenie do udziału w Szkolnym Konkursie Fotograficznym „#Zostańwdomu z książką”

„Fotografia jest cytatem rzeczywistości”.

Zachęcamy wszystkich uczniów naszej szkoły do udziału w Konkursie Fotograficznym „#Zostańwdomu z książką”, zorganizowanym z okazji Międzynarodowego Dnia Książki i Praw Autorskich oraz Dnia Bibliotekarza. Tytuł konkursu wpisuje się w zalecenia obejmujące polskie społeczeństwo w czasach pandemii koronawirusa. Czekamy na ciekawe prace do 15 maja br. do godz. 20:00. Zdjęcia (kolorowe, czarno – białe lub w sepii), uwieczniające w kadrze młodego czytelnika z książką we wnętrzach domu lub na tarasie czy w ogrodzie, należy przesłać na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Regulamin znajduje się TUTAJ. Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody, które zostaną wręczone po ustaniu pandemii. Pamiętajcie, liczy się świetny pomysł i dobra jakość techniczna fotografii!

Organizatorzy
Jolanta Pietruszka i Waldemar Kilar