• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

W panteonie greckich bogów

„Wolałbym żyć krótko, ale w chwale niż w mroku przez wieki”.

Aleksander Macedoński

W dniu 7 stycznia 2020 roku uczniowie klasy 5b wcielili się w bogów olimpijskich. Projekt edukacyjny pn. „W panteonie greckich bogów” był podsumowaniem rozważań nad lekturą Jana Parandowskiego „Mitologia”. Uczniowie, studiując teksty literackie, słowniki i leksykony oraz strony internetowe, poznawali koleje losów swoich bohaterów. Ze szkolnej sceny do zgromadzonego audytorium przemawiali mieszkańcy Olimpu, sprawujący wszelką władzę nad ludźmi i decydujący o ich istnieniu, życiu lub śmierci. Swe przygody nieśmiertelni i wiecznie młodzi opowiedzieli m.in. Zeus gromowładcy, bóg bogów, jego żona Hera, nienawidząca Heraklesa, piękna Afrodyta, która narodziła się z piany morskiej nieopodal Cypru, Apollo – opiekun muz, bóg sztuki i miłości, kochający wojnę Ares, Artemida – niezrównana łowczyni, mądra Atena, najprzedniejszy kowal Hefajstos, Hermes prędkonogi, pan mórz Posejdon, a także Hades, władca świata umarłych, i Demeter – siostra Hery i Hestii. Uczniowie w sposób nowatorski poszerzyli swoją bogatą wiedzę na temat mitów starożytnych Greków. Zapraszamy do galerii zdjęć.