• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Zakończyły się zmagania olimpijskie na etapie rejonowym!

„Nauka nie ma żadnej ojczyzny, gdyż wiedza ludzka obejmuje cały świat”.

Ludwik Pasteur

W dniu 5 lutego 2020 roku na stronie Podkarpackiego Kuratorium Oświaty w Rzeszowie opublikowane zostały ostateczne wyniki z etapu rejonowego wszystkich 13 konkursów przedmiotowych. W gronie zwycięzców znaleźli się uczniowie z naszej szkoły. Aż 5 wychowanków zdobyło nominację do ostatniej rundy zmagań olimpijskich. Podczas wojewódzkiego finału Aleksandra Hanus, Gabriela Smerecka, Jan Telega, Mateusz Piwowar i Krzysztof Kasperkowicz walczyć będą o tytuły laureata i finalisty. Ich naukowe osiągnięcia są powodem do niemałej satysfakcji i ogromnej dumy dla nich samych, ich rodziców, nauczycieli prowadzących i dyrekcji szkoły. Udowodnili, że dzięki pracy i determinacji można sięgać po najwyższe cele. Gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia podczas etapu wojewódzkiego w Rzeszowie.

Poniżej przedstawiamy szczegółowe wyniki:

Lp.

Nazwa konkursu

Imię i nazwisko ucznia

Klasa

Miejsce w II etapie

Wynik w [%]

Imię i nazwisko nauczyciela – opiekuna

1.

Konkurs Języka Polskiego

Aleksandra Hanus

8a

4.

88%

Waldemar Kilar

2.

Konkurs Języka Polskiego

Gabriela Smerecka

8b

88.

60%

Waldemar Kilar

3.

Konkurs Matematyczny

Jan Telega

8b

29.

75%

Edyta Krukar

4.

Konkurs Geograficzny

Mateusz Piwowar

8a

32.

65%

Agnieszka Kindlik

5.

Konkurs Chemiczny

Krzysztof Kasperkowicz

8a

44.

59%

Beata Kilar