• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Znamy wyniki konkursu humanistycznego „Alfik”

„Geniusz wskazuje drogę, która kroczy talent”.

Marie von Ebner- Eschenbach

W dniu 21 stycznia 2020 roku ogłoszono wyniki XXIII Ogólnopolskiego Konkursu Humanistycznego „Alfik”, adresowanego do uczniów ze szkół podstawowych . Wspaniale zaprezentowali swe umiejętności polonistyczne uczniowie z naszej szkoły, którym serdecznie gratulujemy. W konkursie startowało blisko 16 tys. uczestników, w tym 861 z województwa podkarpackiego.
Celem Ogólnopolskiego Konkursu Humanistycznego „Alfik” jest promocja uzdolnionej młodzieży, popularyzacja wiedzy z języka polskiego oraz rozwijanie zainteresowań i kompetencji uczniów. Udział w konkursie pomaga uczestnikom zdobyć dodatkowe punkty w staraniach o przyznanie stypendiów oraz ułatwia osiąganie lepszych ocen w szkole dzięki utrwalaniu, poszerzaniu i porównaniu swojej wiedzy w skali ogólnopolskiej.

Poniżej prezentujemy najbardziej wartościowe wyniki naszych uczniów:

 

Lp.

Imię i nazwisko ucznia

Klasa

Miejsce w woj.

Miejsce w kraju

Imię i nazwisko opiekuna

Szkoła Podstawowa

1.

Sandra Franków

2a

21.

728.

Maria Niemczyk

2.

Alicja Rajs

2a

27.

966.

Maria Niemczyk

3.

Julia Szepieniec

3b

13.

198.

Beata Dworzańska

4.

Anna Ziajka

3b

13.

198.

Beata Dworzańska

5.

Jakub Wolski

3a

18.

366.

Alicja Zajdel

6.

Maja Penar

3a

25.

482.

Alicja Zajdel

7.

Mikołaj Cisek

3a

49.

1068.

Alicja Zajdel

8.

Julia Deptuch

3a

56.

1240.

Alicja Zajdel

9.

Amelia Malinowska

4a

21.

663.

Alicja Kabiesz

10.

Józef Rij

4a

32.

841.

Alicja Kabiesz

11.

Kornel Ziemiański

4a

39.

958.

Alicja Kabiesz

12.

Dawid Penar

6a

22.

561.

Maria Szczepaniak

13.

Anna Dąbrowska

7a

2.

45.

Maria Szczepaniak

14.

Julia Malinowska

7a

24.

428.

Maria Szczepaniak

15.

Rafał Nowak

7a

36.

638.

Maria Szczepaniak

16.

Aleksandra Hanus

8a

4.

151.

Waldemar Kilar

17.

Krzysztof Kasperkowicz

8a

22.

519.

Waldemar Kilar

18.

Gabriela Smerecka

8b

26.

627.

Waldemar Kilar

19.

Dominika Frącek

8b

46.

970.

Waldemar Kilar

20.

Jan Telega

8b

50.

1012

Waldemar Kilar