• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Grzegorz Argasiński i jego podopieczna Urszula Rogula wyróżnieni w 60. Plebiscycie Sportowym „Nowin”

„Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie”.

W dniu 31 stycznia 2020 roku w sali kongresowej G2A Areny w Jasionce odbyła się gala, poprowadzona przez dziennikarza sportowego Przemysława Babiarza, podsumowująca jubileuszowy 60. Plebiscyt Sportowy, zorganizowany przez gazetę „Nowiny”. Na uroczystość, przygotowaną z niezwykłym rozmachem, przybyło ponad 400 gości – wybitni sportowcy związani z Podkarpaciem, dawni czempioni, trenerzy, działacze, sponsorzy i oficjele. W tak znamienitym gronie znaleźli się: Grzegorz Argasiński, nauczyciel ZSP w Posadzie Górnej i pracownik dydaktyczny w PWSZ w Krośnie, trener UKS Handball Posada Górna, i jego wychowanka Urszula Rogula, piłkarka ręczna UKS Handball Posada Górna, od 2019 roku uczennica Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Płocku.

Powołana przez organizatora kapituła przyznała nagrody w kilkunastu kategoriach na podstawie głosów czytelników „Nowin”, oddanych poprzez wysłane SMS-y. Cieszy fakt, że na Podkarpaciu dostrzeżono ponownie osiągnięcia w piłce ręcznej. Rozgrywająca Urszula Rogula zdobyła tytuł Sportowiec Junior Roku w powiecie krośnieńskim, natomiast Grzegorz Argasiński nie miał sobie równych wśród trenerów powiatu krośnieńskiego. Ich dokonania docenili głosujący.

W tym miejscu warto przytoczyć najważniejsze osiągnięcia Urszuli Roguli. Oto one:
• mistrzostwo województwa w trójboju lekkoatletycznym (2015),
• mistrzostwo województwa w piłce ręcznej szkół podstawowych (2016),
• 5. miejsce w mistrzostwach Polski szkół podstawowych,
• mistrzostwo województwa w piłce ręcznej szkół gimnazjalnych (2019),
• mistrzostwo województwa w piłce ręcznej (młodziczka) w sezonie 2018/2019,
• mistrzostwo województwa w piłce ręcznej (juniorka młodsza) w sezonie 2018/2019,
• tytuł króla strzelców ligi (młodziczka) w sezonie 2018/2019,
• tytuł najlepszej zawodniczki i króla strzelców finałów Gimnazjady (2019),
• tytuł króla strzelców w mistrzostwach Polski gimnazjów (2019),
• srebrny medal w międzynarodowym turnieju w Zarzeczu (2019).

Spektakularne sukcesy sportowe ma na swoim koncie trener Grzegorz Argasiński. Jego podopieczne zdobyły złote medale mistrzostw województwa podkarpackiego. Oto krótki rejestr tytułów mistrzowskich:
• 2014/2015 – trójbój lekkoatletyczny dziewcząt (drużynowo),
• 2015/2016 – piłka ręczna szkół podstawowych dziewcząt,
• 2016/2017 – piłka ręczna szkół podstawowych dziewcząt,
• 2016/2017 – piłka ręczna szkół gimnazjalnych dziewcząt.
• 2017/2018 – piłka ręczna mistrzostwo ligi podkarpackiej kat. młodziczka,
• 2018/2019 – piłka ręczna szkół podstawowych dziewcząt,
• 2018/2019 – piłka ręczna szkół gimnazjalnych dziewcząt
• 2018/2019 – piłka ręczna mistrzostwo ligi podkarpackiej kat. Młodziczka,
• 2018/2019 – piłka ręczna mistrzostwo ligi podkarpackiej kat. Juniorka Młodsza
• 2018/2019 – czwórbój lekkoatletyczny dziewcząt (indywidualnie).

Wielkie gratulacje! Trzeba podkreślić, że Grzegorz Argasiński i Urszula Rogula stali się wspaniałymi ambasadorami popularyzowania kultury fizycznej na Podkarpaciu, a zwłaszcza w powiecie krośnieńskim i gminie Rymanów. Jesteśmy z was dumni!
Wspomnijmy, że uroczystość miała piękną oprawę. Prawdziwe show stworzyła grupa taneczna „Kornele” z Rzeszowa. Były także zapierające dech w piersiach popisy akrobatyki, a w kuluarach dziennikarze sportowi „Nowin” stworzyli profesjonalne studio telewizyjne, rozmawiając na gorąco z laureatami plebiscytu i dawnymi gwiazdami sportu. Z okazji jubileuszu powstała też książka „60 lat sportu na Podkarpaciu. Historia widziana przez pryzmat plebiscytu Nowin”. Wszystko to sprawiło, że wydarzenie miało ogromną rangę i cieszy fakt, że wśród głównych bohaterów wieczoru znaleźli się Grzegorz Argasiński i Urszula Rogula! Brawa!