• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Klasy sportowe na lodowisku w Sanoku

„W zdrowym ciele zdrowy mózg”.

Andres Hansen

Dnia 31 stycznia 2020 roku uczniowie klas sportowych pod opieką wychowawców: Pani Edyty Krukar – klasa 5b, Pana Artura Piotrowskiego – klasa 6b oraz Pana Józefa Krzysztyńskiego – klasa 7b wybrali się na lodowisko do Sanoka. Doskonałe warunki na lodzie i chęć doskonalenia techniki jazdy na łyżwach pozwoliły na miłe i efektywne spędzenie czasu przez „młodych sportowców”.
Każda aktywność fizyczna ma ogromny wpływ na organizm zarówno u dziecka jak i u osoby dorosłej. Z roku na rok pojawia się coraz więcej badań, które wskazują, że jednym z najbardziej znaczących czynników wspierających rozwój mózgu i jego sprawność jest aktywność fizyczna.

W młodości ruch wspiera w nauce, w późniejszych etapach pomaga jak najdłużej utrzymać sprawność umysłową. Ponieważ aktywność sportowa wymaga od człowieka wysiłku, system nerwowy produkuje substancje chemiczne, takie jak endorfiny czy serotonina (tzw. hormony szczęścia), których zadaniem jest złagodzenie stresu biologicznego. Eksperci mówią, że ich działanie na organizm odbieramy jako poprawę nastroju, stan rozluźnienia a nawet poczucie euforii.