• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Krzysztof Kasperkowicz uczeń klasy 8a laureatem konkursu historyczno – literackiego: „Żyliśmy tu razem – śladami podkarpackich Żydów”

Obchodząc XII Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu na Podkarpaciu – Urząd Miasta Krosna i Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli zorganizowały konkurs celem, którego było poznanie historii regionalnej, wspólnych polsko – żydowskich dziejów. Przewodnią myślą stało się dążenie do ocalenia pamięci o czasach i ludziach, których już nie ma. Jak podkreślali organizatorzy z zaproszenia do konkursu skorzystało 19 szkół z Krosna i powiatu krośnieńskiego. W kategorii szkół podstawowych nadesłano 44 prace, spośród których nagrodzono troje uczestników. Praca Krzysztofa była relacją rozmowy z żyjącym świadkiem historii – prababcią Zofią urodzoną w 1925 roku Rymanowie. Autentyczny uczestnik dziejów to nieoceniona skarbnica wiedzy połączona z oddaniem emocji, wrażeń i przeżyć. Krzyś przygotował pracę korzystając z sugestii Pani Anny Bałuki.
Krzysiowi gratulujemy sukcesu w konkursie i prababci z tak fenomenalną pamięcią.