• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Pokaz historyczny – WRZESIEŃ 1939

Po powrocie z ferii zimowych na uczniów naszej szkoły czekała niespodzianka. Po raz kolejny odwiedzili nas członkowie grupy rekonstrukcyjnej „Rekonstrukto” z Lublina. Tym razem tematem przewodnim pokazu był „WRZESIEŃ 1939”. W spotkaniu z historią najpierw uczestniczyły najmłodsze dzieci naszej szkoły a następnie starsi uczniowie. Prowadzący pokaz niezwykle plastycznie przedstawili historię polskich formacji wojskowych od czasów wielkiej wojny, przez okres dwudziestolecia międzywojennego, do wybuchu II wojny światowej i mrocznych czasów okupacji. Uczniowie mogli przymierzyć mundury, zajrzeć do plecaka, poznać ekwipunek żołnierza, dotknąć repliki różnych rodzajów broni palnej i białej. To była bardzo ciekawa lekcja historii bo bezpośredni, empiryczny kontakt z eksponatami mocniej przemawia do uczniów i na długo zapada w pamięci.
Na koniec przedstawiciele każdej klasy zostali poddani mustrze. Wszystkie rozkazy bezbłędnie wykonał Karol Krasowski – gratulacje! Może to zapowiedź wyboru przyszłej szkoły?