• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Pierwszoklasiści - laureatami Powiatowego Konkursu Plastycznego „Moje Boże Narodzenie”

W dniu 8 stycznia 2020 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Jedliczu odbyło się uroczyste wręczenie nagród 21 Powiatowego Konkursu Plastyki Dzieci i Młodzieży „Moje Boże Narodzenie” adresowanego do uczniów szkół podstawowych. Głównym jego celem jest: kultywowanie tradycji bożonarodzeniowych, pobudzanie aktywności twórczej oraz rozwijanie talentów plastycznych. Organizator przedsięwzięcia to: Starostwo Powiatowe w Krośnie, Gmina Jedlicze i GOK w Jedliczu. Na konkurs wpłynęło 129 prac z powiatu krośnieńskiego wyłonionych w eliminacjach gminnych. Jury w składzie: Zofia Kędzierska - artysta plastyk, Magdalena Skiba - instruktor plastyki oraz Grażyna Ostrowska - promotor regionu, oczarowane bogactwem pomysłów, różnorodnością technik nagrodziło czworo dzieci z gminy Rymanów, w tym aż troje uczniów z klasy 1a naszej szkoły. W kategorii klas 1- 3, Jakub Pitrus zdobył 3. miejsce, a Oliwia Grysztar i Lena Penar otrzymały wyróżnienia.

Najmłodsi z ZSP w Posadzie Górnej znaleźli się wśród 11 nagrodzonych z klas edukacji wczesnoszkolnej naszego powiatu.
Laureaci otrzymali dyplomy i upominki z rąk starosty powiatu krośnieńskiego - Jana Pelczara oraz zastępcy burmistrza gminy Jedlicze - Jolanty Urbanik. Finał konkursu uświetnili swoją obecnością: przewodniczący Rady Gminy Jedlicze - Piotr Woźniak, wójt gminy Chorkówka - Grzegorz Węgrzynowski, zaproszeni dyrektorzy szkół i placówek kulturalnych, nauczyciele i rodzice. Uroczystość uatrakcyjniło przedstawienie jasełkowe w wykonaniu uczniów z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Żarnowcu.
Gratulujemy pierwszoklasistom.
Nagrodzeni wykonali prace pod kierunkiem Urszuli Koźmy.