• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Sukcesy naszych uczniów w Gminnym Konkursie Kolęd i Pastorałek

W dniu 6 stycznia 2020 roku, w uroczystość Trzech Króli, w Gminnym Ośrodku Kultury w Rymanowie odbył się bożonarodzeniowy Koncert Kolęd i Pastorałek. Dla licznie zgromadzonej publiczności, wśród której znaleźli się: burmistrz gminy Rymanów - Wojciech Farbaniec, zastępca burmistrza - Grzegorz Wołczański, przewodniczący Rady Gminy - Andrzej Pitrus, nauczyciele, rodzice oraz społeczność lokalna, najpiękniejsze kolędy i pastorałki zaśpiewali laureaci Gminnego Konkursu Kolęd i Pastorałek. Wśród wyróżnionych mogliśmy podziwiać cztery uczennice naszej szkoły. Po niezwykłym koncercie nastąpiło wręczenie nagród i dyplomów. Duże gratulacje dla najmłodszych z ZSP w Posadzie Górnej. 1. miejsce ex aequo zdobyły: Julia Deptuch i Maja Penar - uczennice klasy 3a, 2. miejsce - Anna Ziajka z klasy 3b, wyróżnienie przyznano Annie Rij - z klasy 1a. Wśród uczniów klas 4-6 wyróżnienie zdobył Gracjan Tworek - uczeń klasy 5b. W najstarszej grupie wiekowej dyplom za 2. miejsce odebrała Angelika Gacek z klasy 8a. Gratulujemy sukcesów.
Laureatów do konkursu przygotowywali: Urszula Koźma i Bogusław Malinowski.