• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Nagrody pierwszoklasistów w eliminacjach gminnych Powiatowego Konkursu Plastycznego „Moje Boże Narodzenie”

W dniu 6 stycznia 2020 roku, podczas świątecznej gali Koncertu Kolęd i Pastorałek, ogłoszono wyniki eliminacji gminnych Powiatowego Konkursu Plastycznego „Moje Boże Narodzenie”. Na wielkiej scenie, po odbiór nagród, stanęła grupa uczniów klasy 1a edukacji wczesnoszkolnej naszej szkoły. Wyróżnienia i nominacje do Powiatowego Konkursu Plastycznego „Moje Boże Narodzenie” uzyskali: Oliwia Grysztar, Lena Penar i Jakub Pitrus.
Laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe z rąk burmistrza Gminy Rymanów - Wojciecha Farbańca oraz przewodniczącego Rady Miejskiej - Andrzeja Pitrusa. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy powodzenia w powiecie. Uczniowie wykonali prace pod kierunkiem Urszuli Koźmy.