• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Boże Narodzenie „po Twardowsku”

Zgodnie z tradycją, 20 grudnia 2019 roku - ostatniego dnia nauki przed feriami świątecznymi, z okazji Świat Bożego Narodzenia uczniowie klasy 4a wraz z przyjaciółmi z klas 6b i 7a przygotowali spektakl słowno - muzyczny „Jest taki dzień…” inspirowany twórczością Jana Twardowskiego.
W krótkich scenkach, słowami tego niezwykłego księdza - poety, młodzi artyści zwrócili nam uwagę, że często ludzie zbytnio skupiają się na swoich problemach, zatracając sens świąt. Trzeba pamiętać, że pierwsze Boże Narodzenie odbyło się bez dachu nad głową, bez krewnych, bez Mikołaja i kolorowej choinki. Było jednak wypełnione radością ze spotkania z Bogiem, który chciał przeżyć ludzkie życie. Całość dopełniły tradycyjne kolędy śpiewane przy akompaniamencie Księdza Tomasza Dzioba i Pana Bogusława Malinowskiego oraz piękna dekoracja przygotowana przez Panią Anetę Skórę. Uczniom w przygotowaniu spektaklu pomagały Panie Agnieszka Kindlik i Urszula Chmiel.