• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Aleksandra Hanus i Gabriela Smerecka w finale wojewódzkim Konkursu Języka Polskiego!

„Talent – to robić z łatwością to, co jest trudne dla innych”.

Henri Frederic Amiel

W dniu 21 stycznia 2020 roku, po rozpatrzeniu odwołań, na stronie Podkarpackiego Kuratorium Oświaty w Rzeszowie zatwierdzono ostateczne wyniki z etapu rejonowego Konkursu Języka Polskiego. Świetnie zaprezentowała się Aleksandra Hanus z klasy 8a, która zajęła w ostatecznym rankingu ex aequo 4. miejsce w gronie 184 startujących uczniów z całego województwa podkarpackiego. Awans wywalczyła także Gabriela Smerecka z klasy 8b. Brawa! Trzymamy kciuki podczas zawodów finałowych. Uczennice pracowały pod kierunkiem Pana Waldemara Kilara.