• Nasza szkoła

    Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

  • Wyjątkowe wycieczki

    Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

  • Chór Kantata

    Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

  • Odkrywamy talenty

    W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

  • Sukcesy sportowe

    Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

  • Wysoki poziom nauczania

    Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Sukcesy Jana Telegi w konkursach matematycznych

"Matematyka jest alfabetem, przy pomocy którego Bóg opisał wszechświat".

Galileusz

Dnia 13 grudnia 2019 roku na stronie Kuratorium Oświaty w Rzeszowie pojawiły się listy uczniów zakwalifikowanych do trzeciego etapu Konkursu Matematycznego. Wśród nominowanych znalazł się Jan Telega, uczeń klasy 8b – podopieczny Pani Edyty Krukar, który zajął ex aequo wysoką 29. pozycję wśród 235 uczestników etapu rejonowego. Dnia 14 lutego 2020r. powalczy on o tytuł laureata, który uprawnia do wyboru dowolnej szkoły średniej.
Drugi ważny sukces Janka to awans w prestiżowym konkursie - Olimpiadzie Matematycznej Juniorów. OMJ to ogólnopolskie zawody matematyczne, o wysokim standardzie merytorycznym, skierowane do uczniów szkół podstawowych. Zawody są trójstopniowe. Etap pierwszy składał się z dwóch niezależnych części: korespondencyjnej i testowej. Część korespondencyjna polegała na samodzielnym rozwiązaniu ogłoszonych zadań konkursowych oraz przesłaniu ich do Komitetu Okręgowego OMJ.

Część testowa odbyła się w szkole. Podczas 75-minutowego sprawdzianu uczestnik odpowiadał na 15 pytań testowych. Każde pytanie składało się z trzech niezależnych stwierdzeń. Zadaniem ucznia było rozstrzygnięcie, które z tych trzech zdań są prawdziwe. Wynikiem uzyskanym w zawodach pierwszego stopnia była suma punktów obu części. Zawody drugiego stopnia odbywają się 11 stycznia 2020r. Podczas trzech godzin uczniowie będą zmagać się z pięcioma niełatwymi zadaniami otwartymi.
Gratulujemy awansu w obu konkursach i życzymy dalszych sukcesów!