• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Pasmo sukcesów w XIV Wojewódzkim Konkursie Literackim „Nam Henryk Sienkiewicz patronuje”

„Słowa nie powinny być większe od czynów”.

Henryk Sienkiewicz

W dniu 29 listopada 2019 roku w Zespole Szkół Nr 1 w Nienadówce podczas obchodów Dnia Patrona poznaliśmy wyniki 14. edycji Konkursu Literackiego „Nam Henryk Sienkiewicz patronuje”, adresowanego do uczniów z klas IV-VI oraz VII-VIII ze szkół podstawowych z województwa podkarpackiego.
W tym prestiżowym turnieju, cieszącym się dużą popularnością wśród środowisk szkolnych, objętym patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty w Rzeszowie, wzięli udział uczniowie z naszej szkoły, którzy odnieśli wielki sukces. Ich teksty literackie, podejmujące ważne tematy o uniwersalnym przesłaniu, cechujące się niezwykłą urodą języka i stylu, zyskały uznanie w oczach jurorów. W kategorii klas IV-VI tytuł laureata zdobyła Alicja Hanus, a Gracjan Tworek zdobył wyróżnienie (oboje z klasy VB).

Młodzi adepci sztuki literackiej, poznawszy tajniki warsztatów dziennikarskich, zredagowali arcyciekawe wywiady z bohaterami powieści „W pustyni i w puszczy”. Natomiast w grupie starszej po najwyższe laury sięgnęły: Aleksandra Hanus i Natalia Tworek (klasa VIIIA) oraz Eliza Pitrus i Gabriela Smerecka (klasa VIIIB). Ich zadanie polegało na stworzeniu pracy twórczej, polegającej na napisaniu pamiętnika o przejmujących cierpieniach chrześcijan, niesłusznie oskarżonych o podpalenie Wiecznego Miasta (na podstawie „Quo vadis”) bądź na napisaniu płomiennej mowy, argumentującej zasadność sięgania w XXI wieku po nowelistykę mistrza Sienkiewicza. Uczennice zasłużenie zdobyły tytuły laureata. Z kolei Jan Telega z klasy VIIIB przygotował interesującą prezentację multimedialną pn. „Podróże Henryka Sienkiewicza”, za którą przyznano mu wyróżnienie. Brawa!
Konkurs, propagujący twórczość literacką polskiego noblisty Henryka Sienkiewicza, w założeniu zachęcał do inwencji twórczej. Okazał się dla uczestników wspaniałą przygodą, przysparzając laureatom wiele radości i wzruszeń. Uczniowie pracowali pod kierunkiem Pana Waldemara Kilara.