• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Zwycięstwo w konkursie matematyczno – fizycznym Náboj Junior

„Fizyka jest zasadniczo nauką opartą na intuicji i konkretnych faktach. Matematyka stanowi jedynie narzędzie dla zapisywania praw, które rządzą zjawiskami w przyrodzie”.

Albert Einstein

Dnia 22 listopada 2019 roku drużyna w składzie: Jan Telega, Sylwia Kałwik, Ernest Kopecki i Krzysztof Kasperkowicz reprezentowała naszą szkołę w Międzynarodowych zawodach matematyczno-fizycznych Náboj Junior. Podopieczni Pani Edyty Krukar zdobyli 1. miejsce w Krośnie, pokonując 13 drużyn z terenu powiatu krośnieńskiego. Konkurs odbywał się jednocześnie w wielu miastach Polski, Czech oraz Słowacji i trwał 120 minut, podczas których drużyny starały się rozwiązać jak najwięcej zadań. W każdym mieście utworzono lokalny ranking drużyn. Uczniowie mogli również porównywać swoje wyniki z zawodnikami w kraju i za granicą.

Specyficzna struktura Náboja powoduje, że zawody są interesujące zarówno dla uczniów niedoświadczonych w konkursach matematycznych i fizycznych, jak i tych, którzy już odnosili sukcesy. Na początku zawodów każda drużyna otrzymuje sześć zadań. Gdy tylko poprawnie rozwiąże którykolwiek z problemów, otrzymuje nowe zadanie. Odpowiedzi zazwyczaj są numeryczne. Grupa, która poprawnie wskaże odpowiedzi do największej liczby zadań, wygrywa. Problemy są ustawione wraz ze wzrastającym poziomem trudności. Zadania różnią się znacząco od standardowych problemów szkolnych, które zazwyczaj wymagają tylko zastosowania znanej metody. Zadania w Náboju Junior wymagają inwencji i pomysłowości. Sukces w zawodach nie zależy tylko od indywidualnych umiejętności zawodników, ale także od efektywnej współpracy całej drużyny. Celem konkursu jest pobudzenie wyobraźni, rozwijanie myślenia logicznego i ukazanie uczniom piękna matematyki i fizyki. Uczniowie zgodnie przyznali, że pomimo zaciętej rywalizacji, doskonale się bawili. Gratulujemy sukcesu!