• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Konkurs recytatorski „Literatura i dzieci”

W dniu 22 listopada 2019 roku w Młodzieżowym Domu Kultury w Jaśle odbył się etap rejonowy Podkarpackiego Konkursu „Literatura i dzieci”. Tegoroczna edycja konkursu odbywa się pod hasłem „W świecie wyobraźni”. Szkoła w Posadzie Górnej reprezentowana była przez siedmioro uczniów w dwóch grupach wiekowych: klasy 1-2, klasy 3-5. Uczestnicy pięknie zaprezentowali się na scenie, wykazali się doskonałym wyczuciem nastroju prezentowanych utworów i dużymi umiejętnościami recytatorskimi. Wyróżnienie w grupie młodszej zdobyła Hanna Michalska z klasy 2a, a uczestnikami byli: Wiktoria Wolska - 1b, Anna Rij -1a, Wiktoria Dereniowska - 2a. Na wyróżnienie w starszej grupie zasłużył Jakub Siręga - 4a. Uczestnicy tej grupy to: Zuzanna Szwarc - 3b, Julia Szepieniec - 3a.
Gratulujemy młodym wykonawcom umiejętności oraz dużego zainteresowania poezją, która przeniosła wszystkich w bogaty świat marzeń i wyobraźni.