• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Nominacje w gminnych eliminacjach Podkarpackiego Konkursu „Literatura i dzieci”

W dniu 15 listopada 2019 roku na scenie kina „Sokół” w Rymanowie odbyły się gminne eliminacje Podkarpackiego Konkursu „Literatura i dzieci”, organizowanego przez Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji była myśl: „W świecie wyobraźni”. Recytację oraz występy wokalne oceniało jury w składzie: Dominika Góra-Rygiel, nauczyciel polonista, Monika Rygiel, dyrektor biblioteki oraz Sławomir Szybka, instruktor muzyki. Niemałe sukcesy odnieśli uczniowie naszej szkoły. W gronie startujących uczestników z klas 1-3 (kategoria: recytacja) nominację do etapu rejonowego otrzymały: Anna Rij, Wiktoria Wolska, Wiktoria Dereniowska, Hanna Michalska, Julia Szepieniec i Zuzanna Szwarc. W grupie starszej (klasy 4-6) wśród nominowanych znalazł się Jakub Siręga.

Etap rejonowy odbędzie się 22 listopada w Jasielskim Domu Kultury.
Nagrodzeni pracowali pod kierunkiem: Urszuli Koźmy, Moniki Rygiel, Marii Niemczyk, Alicji Zajdel oraz Alicji Kabiesz. Gratulujemy sukcesów.