• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Dzień bajkowych łamigłówek w szkole

„Patrz! Bajkowa rewia mody! Z bajki lustra! Z bajki schody!
A na schodach pełno wróżek- jedne małe, inne duże.
Wróżki wiejskie, wróżki miejskie, stroje mają czarodziejskie.
O! Królewny za wróżkami! Potrząsają koronami”.

D. Gellner

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie 5 listopada. W tym dniu nie tylko najmłodsi uczniowie, ale i ich starsi koledzy i koleżanki mogli się przemienić w ulubionego bohatera z popularnych bajek, baśni, kreskówek i filmów. W szkolnych ławkach zasiedli piraci, rycerze, smoki, królewny, wróżki, czarodziejki, krasnoludki, Jaś i Małgosia, Pippi Langstrumpf, Czerwony Kapturek, Zorro, Batman, bohaterowie „Gwiezdnych wojen”. Bajkowi przebierańcy nie mogli się nudzić w takie święto, dlatego na przystrojonych korytarzach przygotowane zostały stanowiska z bajkowymi łamigłówkami dla poszczególnych klas.

Na wszystkich przerwach śródlekcyjnych można było się wykazać znajomością znanych i mniej znanych bajek odpowiadając na pytania lub rozwiązując zagadki, odkryć różnice między obrazkami, odnaleźć właściwe drogi w labiryntach czy pogłówkować przy rozwiązywaniu skomplikowanych rebusów. Pomocą najmłodszym służyły dobre wróżki – starsze koleżanki z klas VII i VIII. Poprawne odpowiedzi nagradzane były bajkowymi cukierkami. Nikt nie mógł się nudzić , można było układać puzzle ze Słodziakami, Bambim, księżniczkami, Myszką Miki lub poćwiczyć pamięć z Muminkami. Wszyscy mogli pooglądać wystawę książek ozdobioną uroczymi, pluszowymi maskotkami – bohaterami literatury i filmów dla dzieci. Każda klasa otrzymała mega kolorowanki, które starannie i w zgodzie pomalowała. Piękne, różnobarwne sceny ze statku piratów, zamku księżniczek, zaczarowanego lasu  będą zdobić szkolne korytarze. Organizatorkami imprezy były Panie: Jolanta Byczyńska, Jolanta Pietruszka i Alicja Zajdel.