• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Sukcesy uczennic edukacji wczesnoszkolnej w 28 Konkursie Piosenki „Aleją Gwiazd”

W dniu 25 października 2019 roku na scenie Gminnego Ośrodka Kultury w Rymanowie odbył się koncert finałowy 28 Konkursu Piosenki „Aleją Gwiazd”. Głównym jego celem była prezentacja uzdolnionych wokalnie uczniów.
W kategorii szkół podstawowych (klasy 1-3) na podium stanęły 3 uczennice naszej szkoły. 1. miejsce zdobyła Maja Penar z klasy 3a, 2. miejsce przyznano Julii Deptuch, również uczennicy klasy 3a. Wysokie 3. miejsce zdobyła Julia Urbanik z klasy 2b. Ponadto wyróżnienia otrzymały: Anna Rij z klasy 1a oraz Oliwia Urbanik z klasy 2b.
Nagrodzone otrzymały pamiątkowe dyplomy i upominki z rąk zastępcy burmistrza - Pana Grzegorza Wołczańskiego. Gratulujemy laureatkom.
Uczennice do konkursu przygotowywali: Magdalena Kasperkowicz, Urszula Koźma oraz Bogusław Malinowski.