• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Wycieczka klas siódmych

„Świat jest księgą, a ci, którzy nie podróżują, czytają tylko jedną stronę”.

św. Augustyn

W dniu 25 października 2019 roku uczniowie klas VII wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Jasła i na Górę Liwocz na Pogórzu Ciężkowickim. Pierwszym przystankiem było Muzeum Lizaka w Jaśle – istny raj dla fanów słodkości. Na początku zwiedzania uczniowie poznali liczne sprzęty służące do produkcji słodyczy. Muzeum Lizaka pobudza wszystkie zmysły - siódmoklasiści mieli okazję posmakować różnych rodzajów cukru, powąchać aromaty czy zobaczyć barwniki. Największą frajdę sprawiło uczniom tworzenie lizaka według własnego pomysłu. Wizytę zakończył zakup słodkich upominków.
Kolejnym punktem wyprawy była Góra Liwocz wznosząca się na 562 m n.p.m., położona na terenie miejscowości Brzyska.

Na wierzchołku góry znajduje się metalowy krzyż – platforma widokowa, z której rozciąga się niezwykła panorama na okoliczne miejscowości.Uczniowie zdobywali szczyt w sprzyjającej aurze i wspaniałych okolicznościach przyrody, a zwieńczeniem wędrówki były wspaniałe widoki z góry.
Zmęczeni, ale zadowoleni i pełni wrażeń uczestnicy wycieczki wrócili do swoich domów.