• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Pamiętamy o rodzinie Potockich

W dniu 29 października 2019 roku klasa 1a pod opieką wychowawczyni Urszuli Koźmy wyruszyła na cmentarz komunalny do Rymanowa. Głównym celem wyjścia było porządkowanie nagrobków: Patronki szkoły - Anny z Działyńskich Potockiej oraz jej rodziny. Uczniowie z entuzjazmem wykonywali jesienne prace. Podzieleni na grupy, grabili zeschłe liście, odkurzyli nagrobne płyty, usunęli z nich trawę i mech, oczyścili ścieżki między grobami, odczytywali też mało już widoczne inskrypcje. Na odświeżonym grobie Patronki położyli kwiaty i zapalili znicze. Nie zapomnieli o modlitwie w intencji zmarłej. W ten sposób oddali szacunek tym, którzy piękną kartą wpisali się w historię naszej małej ojczyzny.