• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Pierwszoklasiści - szlakiem Anny z Działyńskich Potockiej

W dniu 25 października 2019 roku uczniowie klas pierwszych, pod przewodnictwem wychowawczyń: Urszuli Koźmy i Moniki Rygiel, uczestniczyli w pieszej wyprawie do Rymanowa. Głównym jej celem było poznanie miejsc związanych z życiem Patronki naszej szkoły. Podczas wspólnej wędrówki dzieci obejrzały dwór, w którym od 1873 roku mieszkała Anna z Działyńskich Potocka, obecnie mieści się tam siedziba nadleśnictwa. Pierwszoklasiści oglądali również jego otoczenie. Modlili się przy figurze Matki Boskiej z Dzieciątkiem. Ich uwagę przykuły też dwa obeliski, kamienie pamięci, ufundowane przez pracowników nadleśnictwa. Pierwszy, w 100 - rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, drugi, dla upamiętnienia V pielgrzymki papieża - Jana Pawła II do Ojczyzny. Z ciekawością patrzyli także na ogromne kłody około 200 - letniego jesionu wyniosłego i spróchniałe jego wnętrze.

W parku im. Anny i Stanisława Potockich podziwiali dziewiętnastowieczne drzewa oraz ponad dwumetrowy, stary mur otaczający to historyczne miejsce. Najwięcej atrakcji dostarczyły wszystkim zabawy z kolorowymi liśćmi.
Jesienna wyprawa przybliżyła najmłodszym życie naszej Patronki, dostarczyła też dużo radości ze wspólnego przebywania.