• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Ślubowanie pierwszoklasistów

W dniu 23 października 2019 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość Pasowania na Ucznia. Do grona społeczności szkolnej zostało przyjętych 34 pierwszoklasistów. Dzieci, w wierszach, piosenkach, zabawach i quizach, przekonały zebranych, że wiedzą co to znaczy być dobrym uczniem, dobrym kolegą i dobrym Polakiem. Po części artystycznej najmłodsi złożyli ślubowanie. Przyrzekali, że będą dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły, pilnie się uczyć, zgodnie bawić, swoim zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po ceremonii ślubowania dyrektor - Pan Piotr Cisek pasował najmłodszych na uczniów. Odczytany został również akt przyjęcia do Zespołu Szkół Publicznych w Posadzie Górnej. Uroczystość zwieńczyło poświęcenie plecaków. Były życzenia, pamiątkowe dyplomy, upominki i zdjęcia oraz słodki poczęstunek.

Serdecznie dziękujemy rodzicom za duże zaangażowanie w przygotowaniu uroczystości, a czwartoklasistom za profesjonalne prowadzenie oraz znakomitą grę aktorską.

Wychowawczynie klas pierwszych: Urszula Koźma i Monika Rygiel