• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Srebrny medal w turnieju piłkarskim o „Puchar Tymbarku”

Dnia 22 października 2019 roku w Rymanowie, odbył się gminny etap turnieju piłkarskiego o „Puchar Tymbarku”. W zawodach wystartowało 6 drużyn: z Rymanowa, Wróblika Szlacheckiego, Milczy, Sieniawy i Posady Górnej. Nasi chłopcy po dwóch wygranych pojedynkach w grupie z Sieniawą i Wróblikiem Szlacheckim zameldowali się w półfinale gdzie po rzutach karny pokonali drużynę z Milczy. W finale piłkarze z Posady Górnej nieznacznie ulegli rówieśnikom z Rymanowa 4:2. Drużyna z Posady Górnej wystąpiła w składzie: Samuel Szczęsny, Miłosz Cetnarski, Szymon Niemczyk, Dawid Wołczański, Antoni Kaczor, Klaudiusz Gacek, Michał Kopecki, Jakub Rajnik, Miłosz Penar, Szymon Wilk. Opiekunem na zawodach był Pan Józef Krzysztyński. Gratulujemy!