• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

„Jedyna rzecz, której można być pewnym na tym świecie, to tabliczka mnożenia”.

Lucy Maud Montgomery

Dnia 4 października 2019 roku nasza szkoła po raz kolejny włączyła się do obchodów Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Na korytarzach pojawiły się patrole egzaminacyjne. Uczniowie wcieleni w rolę egzaminatorów przeprowadzili testy znajomości tabliczki mnożenia wśród kolegów, nauczycieli i pracowników obsługi. Miłośnicy technologii informacyjnych mogli sprawdzić swój stan tabliczkowej wiedzy na specjalnie na tę okazję przygotowanych stanowiskach z tabletami. Na korytarzach czekały liczne gry i łamigłówki matematyczne.
Uczniowie z klas piątych pokazali praktyczną stronę zastosowania tabliczki mnożenia. Wykorzystali ją podczas kiermaszu smakołyków przygotowanych przez nich samych i ich rodziców. Elementy związane z bohaterką dnia – tabliczką mnożenia można było znaleźć np. na przepysznym waflu orzechowym.

Chętni uczniowie z klas 4-8 stanęli do walki o tytuł Mistrza Tabliczki Mnożenia. Wyniki przedstawiają się następująco:

kategoria klas IV
1. miejsce – Kornel Ziemiański
2. miejsce – Blanka Krzysztyńska
2. miejsce – Bartosz Frącek
3. miejsce – Oliwier Bieńkowski

kategoria klas V-VI
1. miejsce – Dawid Penar
2. miejsce – Ireneusz Rajs
3. miejsce – Szymon Bałuka

kategoria klas VII –VIII
1. miejsce – Sylwia Kałwik
2. miejsce – Anna Dąbrowska
2. miejsce – Mateusz Piwowar
3. miejsce – Szymon Anczakowski.

Również w tym roku świętowanie Dnia Tabliczki Mnożenia zostało poszerzone poza granice szkoły. Delegacja uczniów z klasy 7b złożyła wizytę w Urzędzie Gminy w Rymanowie, gdzie do egzaminu z tabliczki mnożenia zaprosiła władze naszej gminy: Burmistrza Gminy – Pana Wojciecha Farbańca, Zastepcę Burmistrza – Pana Grzegorza Wołczańskiego, Przewodniczącego Rady Miejskiej – Pana Andrzeja Pitrusa. Problemów z rachunkami nie miała również Skarbnik Gminy – Pani Bernarda Łożańska, która stwierdziła, że nie ma możliwości by się mylić, gdyż zajmuje się wielkimi kwotami publicznych pieniędzy. Okazję, by się sprawdzić bez kalkulatorów i innych nowoczesnych urządzeń, mieli jeszcze pracownicy różnych referatów, szczególnie związanych z finansami. Wszyscy pomyślnie zdali egzamin i uzyskali tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia.
Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w dzieciach i dorosłych wiele pozytywnych emocji, wspólna zabawa zachęciła młodzież do dalszej nauki, a matematyczne święto na długo zostanie w ich pamięci. Organizatorami akcji były nauczycielki matematyki: Iwona Kucia, Urszula Chmiel i Edyta Krukar.