• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Akcja „Czytaj codziennie ze Słodziakami”

„Bez książek prawdziwe dzieciństwo nie istnieje”.

A. Lindgren

Już po raz drugi uczniowie klas 0 – 3 wezmą udział w akcji promującej czytelnictwo „Czytaj codziennie ze Słodziakami”. Pomysłodawcą akcji jest właściciel sieci sklepów Biedronka. Nasza szkoła, tak jak wszystkie w kraju, otrzymała pakiet promujący akcję zawierający kilka książek o przygodach Słodziaków, zestaw nowych maskotek, dzienniczki postępów czytania oraz specjalne naklejki ze Słodziakami.
Dnia 2 października 2019 roku na bajkową, leśną polanę na korytarzu szkolnym zawitali niezwykli goście: Sarenka Hania, Borsuk Bartek, Dzięcioł Dominik, Dzięciołek Dominiczek, Nietoperz Nikodem, Nietoperz Nikoś, Sówka Zosia, Lisek Lucuś, Zajączek Zuzia i Pszczółka Pola. Są to nie tylko ulubione maskotki dzieci, ale również bohaterowie nowej książki z serii „Gang Słodziaków” zatytułowanej „Przyjaciele mogą wiele, czyli magia z leśnej polany” autorstwa Renaty Piątkowskiej. Nowi mieszkańcy bajkowego lasu przeżywają niesamowite przygody, o czym dzieci mogły się przekonać słuchając kilku fragmentów książki.

W role lektorów z pełnym zaangażowaniem wcieliły się panie uczące w klasach 0–3 szkoły podstawowej. Niezwykły nastrój podczas czytania stwarzał podkład muzyczny z odgłosami lasu. Na zakończenie spotkania wszyscy uczestnicy mogli odebrać dzienniczki postępów czytania. Zbieranie naklejek w albumach ma zmotywować dzieci do systematycznej lektury. Inicjatorkami wydarzenia propagującego modę na czytanie były Panie: Jolanta Byczyńska i Jolanta Pietruszka.