• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Wyjazd edukacyjny do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie

W dniach 26-27 września 2019 roku grupa uczniów z naszej szkoły brała udział w wyjeździe edukacyjnym do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie w ramach realizacji projektu „Rozwój edukacji w regionie Gminy Rymanów”.
Kilka godzin w świecie eksperymentu naukowego to niezapomniane chwile i okazja do samodzielnego odkrywania praw przyrody rządzących otaczającym nas światem. Centrum Nauki Kopernik to fantastyczna przestrzeń warsztatowo - laboratoryjna o wyjątkowych atutach edukacyjnych. Przedmioty codziennego użytku służą tu do podejmowania wyzwań inżynieryjnych, naukowych i logicznych. To sprzyja rozumieniu praw przyrody i pozwala ćwiczyć cierpliwość, determinację oraz umiejętność nieszablonowego myślenia. Dzieci i młodzież mierząc się z problemem, poszukują rozwiązań, uczą się na błędach i mają szansę lepszego poznania własnych mocnych stron.

Najstarsi uczniowie mogli korzystać z dodatkowych zajęć w laboratorium robotyki, gdzie przez dwie godziny, pod okiem specjalistów, samodzielnie mogli przeprowadzić wydruk 3D przygotowanego przez siebie obiektu, z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu.
Wyjazd był doskonałą okazją do praktycznego zastosowania nabytej w szkole wiedzy teoretycznej i odkryciu piękna nauk ścisłych i przyrodniczych.