• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Poszukiwanie eksponatów do Izby Regionalnej

Członkowie Grupy Odnowy Wsi zwracają się z prośbą o pomoc w wyposażeniu Izby Regionalnej w Domu Ludowym w Posadzie Górnej, która ma zostać oddana do użytku końcem października 2019 roku. Projekt zostanie zrealizowany m. in. przy pomocy środków z budżetu Województwa Podkarpackiego w ramach Podkarpackiego Programu Odnowy Wsi na lata 2014-2020 oraz środków Gminy Rymanów. Poszukiwane są stare zdjęcia, meble, przedmioty codziennego użytku, naczynia, żelazka, narzędzia rolnicze, kapy, narzuty, obrazy, figurki sakralne i inne.
Chęć ocalenia od zapomnienia tradycji i kultury naszej wsi to główny cel powstania Izby Regionalnej. Miejsce to będzie swoistą i niepowtarzalną kopalnią wiedzy o życiu ludzi w dawnych czasach. Ta nieoceniona pomoc dydaktyczna będzie dla dzieci prawdziwą lekcją historii, a dla dorosłych miejscem wspomnień.

Jeśli chcielibyście Państwo pomóc przyszłym pokoleniom poznać choć cząstkę historii naszej Małej Ojczyzny i przekazać eksponaty do Izby, prosimy o kontakt z sołtysem, radnymi lub Panią Edytą Krukar.