• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Spacer klas piątych po wzgórzach Posady Górnej

„Cudze chwalicie,
Swego nie znacie,
Sami nie wiecie,
Co posiadacie.
A boć nie śliczne
Te wioski liczne?
Ten kraj kochany?....”

Stanisław Jachowicz

Dnia 24 września 2019 roku w ramach Dnia Turystyki uczniowie klas 5a i 5b pod opieką Pań: Edyty Krukar, Iwony Kuci i Agnieszki Kindlik wybrali się na wycieczkę po wzgórzach Posady Górnej. Podczas swojej wędrówki mogli podziwiać okoliczne kapliczki przydrożne. Pierwsza z nich kapliczka słupowa wzniesiona prawdopodobnie w XIX wieku stoi na skraju wsi przy końcu ul. Nadbrzeżnej. Posadowiona jest na podstawie z płyciną w ściance frontowej. W prostokątnej płycinie wyryty jest nieczytelny napis fundacyjny. Dwuczęściowa kapliczka nakryta jest półokrągłym dachem z krzyżem. W ścianie frontowej wykonane są dwie półokrągło zakończone wnęki.

W dolnej przeszklonej wnęce umieszczona jest drewniana ludowa figurka św. Józefa z Dzieciątkiem. Wewnątrz górnej wnęki stoi drewniana ludowa polichromowana figurka Matki Bożej.
Kolejna kapliczka na trasie wędrówki to „Kapliczka przy Maśnikowej drodze”. Pierwotnie była zbudowana z łupków kamiennych. Po remoncie w 1995 r. została obłożona kamieniem.
Trzecia Kamienna kapliczka słupowa została prawdopodobnie wzniesiona w 1800 roku. Znajduje się przy dawnym Trakcie Węgierskim. Postawiona jak się przypuszcza na cmentarzu cholerycznym stąd wywód, że wykuta postać to święty Michał Archanioł, który według świętego Grzegorza z Tours jest przewodnikiem dusz.
Dalej uczniowie kontynuowali wędrówkę przez „Pierwszą Górę”, „Średnią Górę”, dochodząc do „Granic”, gdzie zatrzymali się pod Krzyżem, wzniesionym przez jednego z mieszkańców. Stamtąd przez zaledwie kilka minut można było podziwiać panoramę Rymanowa i okolic. Niestety chmury przeszkodziły w zachwycaniu się pięknem naszej okolicy. Na zakończenie wędrówki zorganizowano piknik na kocykach oraz gry i zabawy integracyjne na świeżym powietrzu.