• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Dni Języków Obcych – zabawa, nauka, motywacja

„Ile języków znasz, tyle razy jesteś człowiekiem”.

W dniach 25 – 26 września 2019 roku w naszej szkole obchodzono Dni Języków Obcych, zorganizowane przez Panie Urszulę Chmiel, Alicję Szymanowską oraz Agnieszkę Kwolek – Śliwkę. Wydarzenie było świetną okazją, by zwrócić uwagę dzieci i młodzieży, jak ważna jest znajomość języków obcych – umiejętność, dzięki której mamy lepszy dostęp do wiedzy oraz większe możliwości poznawania nowych ludzi i zawierania przyjaźni na całym globie. Nawet odległe zakątki świata mogą stać się nam bliższe, a zupełnie odmienne kultury - bardziej zrozumiałe.
God Morgen Posada Górna!
Podczas Dni Języków Obcych w Posadzie Górnej szkoła podzielona została na dwie strefy – strefę zadań językowych dla uczniów klas IV – VIII „TEEN” oraz strefę zabaw językowych dla młodszych uczniów „YOUNG”.

W strefie „TEEN” znalazło się 9 stanowisk z konsultantami językowymi, którzy wspomagali uczniów podczas rozwiązywania zadań i łamigłówek językowych. Ponadto konsultanci uczyli podstaw danego języka – liczb, kolorów czy słówek z danego zakresu tematycznego. Podczas wykonywania zadań uczniowie zbierali naklejki, a najlepsi z nich otrzymywali nagrody rzeczowe. Te nietypowe korepetycje z języków obcych wzbogacał fakt, iż konsultanci założyli stroje charakterystyczne dla danego kraju – UK, Grecji, Norwegii, Hiszpanii, Francji, Włoch, Niemiec, Węgier i Rosji. W strefie dla najmłodszych również dużo się działo – przygotowanie ogromnej, filcowej pizzy czy nauka ciekawych słówek zapisanych na papierowych talerzykach pobudziły apetyt dzieci na naukę języków obcych.
Kącik Palindromów.
W strefie dla starszych uczniów znalazły się plakaty i prezentacje ciekawostek związanych z językami obcymi. Wśród nich znalazły się palindromy – wyrażenia brzmiące tak samo czytane od lewej do prawej i od prawej do lewej. Ulubionymi okazały się te w języku polskim i angielskim - „Elf układał kufle” czy „Madam, I’m Adam”.
Słodki Kącik.
Podczas zmagań językowych uczniowie mogli odzyskać utraconą energię w Słodkim Kąciku, w którym serwowano słodkości z różnych krajów. Nikt nie mógł przejść obojętnie obok sernika wiedeńskiego czy francuskich rogalików. Ciasta również spełniły „wymagania językowe”; każde z nich opatrzone było opisem w językach angielskim i niemieckim.
Warsztaty z języka rosyjskiego.
Biorąc pod uwagę fakt, iż język rosyjski zyskuje coraz większą popularność wśród młodzieży, organizatorzy wyszli naprzeciw tym zainteresowaniom, organizując warsztaty języka rosyjskiego. Warsztaty poprowadziła Pani Dorota Rajchel – emerytowany nauczyciel ZSP w Posadzie Górnej, rusycystka. Podczas zajęć grupa uczniów poznała cyrylicę – pismo alfabetyczne służące do zapisu języków wschodniosłowiańskich. Wykłady z języka rosyjskiego wzmocniły motywację do nauki wśród uczniów najstarszych klas oraz podniosły poczucie wiary we własne siły.
Warsztaty z języka chińskiego.
Podczas Dni Języków Obcych w Posadzie Górnej powiało egzotyką. Szczególnie, iż szkołę odwiedziła z wykładem Pani Aleksandra Królicka – absolwentka Instytutu Bliskiego i Dalekiego Wschodu na Uniwersytecie Jagiellońskim. Pani Ola, która specjalizuje się w studiach azjatyckich, poprowadziła warsztaty z języka chińskiego dla najstarszych uczniów. Młodzież poznała tajniki chińskiej wymowy i kaligrafii oraz poznała elementy wiedzy o kulturze Chin. Zajęcia zainspirowały wielu uczniów do nauki języków egzotycznych, mało popularnych w Polsce.

Agnieszka Kwolek - Śliwka