• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

In the school shop – zakupy w sklepiku szkolnym po angielsku

Metoda komunikatywna, zwana również metodą komunikacyjną, to komunikacyjna metoda nauki języków obcych. Uczniowie używają języka w różnych kontekstach, w sytuacjach zaczerpniętych z życia codziennego, przez co uczą się komunikatywnej znajomości języka. Rozwinięte zdolności przekładają się na swobodne porozumiewanie się w danym języku obcym oraz odpowiednią biegłość językową.
Dnia 20 września 2019 uczniowie klasy 4a, podczas zajęć języka angielskiego, przedstawiali dialogi w sklepiku szkolnym w języku angielskim. Kontekst sytuacyjny oraz pomoce naukowe były silną motywacją do nauki dla czwartoklasistów, którzy świetnie prezentowali swoje kwestie.