• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Spotkanie z policjantem

Dnia 18 września 2019 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie z Panem policjantem dla uczniów klas 0-3. Nasz gość bardzo ciekawie opowiadał  jak należy postępować w sytuacjach zagrażających zdrowiu i życiu dzieci. Uczniowie mieli okazję wysłuchać cennych wskazówek i rad dotyczących zachowania bezpieczeństwa w drodze do szkoły i poza szkołą. Pan policjant omówił zasady poruszania się po ulicy, chodniku i podczas jazdy rowerem oraz przypomniał, iż nie należy rozmawiać z nieznajomymi. Zwrócił również uwagę, iż każdy uczeń powinien posiadać elementy odblaskowe, gdyż dzięki nim jest widoczny na drodze. Uczestniczące w spotkaniu dzieci szybko nawiązały kontakt z funkcjonariuszem policji, chętnie zadawały pytania oraz udzielały trafnych, mądrych odpowiedzi. Serdecznie dziękujemy Panu policjantowi za wizytę w szkole. Oby zdobyta wiedza zawsze była prawidłowo wykorzystywana w praktyce i nigdy nie dochodziło do nieszczęśliwych wypadków z udziałem naszych uczniów.