• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Świętujemy Dzień Dziecka!

„Najważniejszy obowiązek wobec dzieci to dać im szczęście”.

Alen Baxton

Dzień 4 czerwca 2019 roku był wyjątkowy dla uczniów naszej szkoły, gdyż dzięki zaangażowaniu Rady Rodziców udało się zorganizować szereg atrakcji dla dzieci z okazji ich święta. Impreza odbyła się na świeżym powietrzu przy słonecznej aurze. Uczniowie brali udział w zabawach ruchowych, które prowadziła uśmiechnięta animatorka. Radośnie tańczyli z wielobarwną chustą animacyjną w rytm znanych i lubianych dziecięcych przebojów. Wspaniałą oprawę muzyczną zapewnił dj Dusiek. Dzieci chętnie korzystały z fotobudki, zajadały się watą cukrową i popcornem. Ponadto miały również możliwość skorzystania z jazdy konnej. Główny punkt przygotowanego dla dzieci programu stanowił występ iluzjonisty, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem małych widzów. Magiczne sztuczki i triki zrobiły na uczniach niemałe wrażenie. Szeroki wachlarz przygotowanych przez Radę Rodziców atrakcji zagwarantował uśmiech na dziecięcych twarzach i niezapomniane wrażenia. Dziękujemy organizatorom za zaangażowanie, pomysłowość, kreatywność i czekamy na powtórkę za rok!