• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Dbamy o groby Patronki szkoły i jej rodziny

Już od 3 lat trzecioklasiści dbają o grób Patronki naszej szkoły - Anny z Działyńskich Potockiej oraz nagrobki rodu Potockich znajdujące się na cmentarzu w Rymanowie. W dniu 31 maja 2019 roku ukończyli wiosenne prace. Podjęte zadania wykonali, jak zawsze, wzorowo. Podzieleni na grupy, staranne czyścili tablice i płyty nagrobne, plewili trawę, grabili ścieżki między mogiłami, sadzili ozdobny bluszcz. Podziwiali piękne okucia ogrodzenia, herb rodziny Potockich - Pilawa, z zainteresowaniem odczytywali mało już widoczne inskrypcje na kamiennych płytach. Poznali też bogatą, patriotyczną przeszłość członków rodu spoczywających na rymanowskim cmentarzu.
Na grobie Patronki położyli kwiaty i zapalili znicze. Spacerowali też alejkami cmentarza. Zachwycali się 19 - wiecznymi rzeźbami, kunsztem dłuta wielu artystów.

Serdecznie dziękuję trzecioklasistom za trzyletnie zaangażowanie, odpowiedzialną postawę, troskę o niezwykłe miejsce na naszym, rymanowskim cmentarzu. Była to lekcja patriotyzmu, szacunku dla dorobku kultury i dla tych, którzy piękną kartą wpisali się w historię naszej małej ojczyzny.

Wychowawczyni Urszula Koźma