• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Konkurs humanistyczny „OMNIBUS” rozstrzygnięty!

„Nauka to pokarm dla rozumu”.

Lew Tołstoj

W dniu 10 maja 2019 roku poznaliśmy wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Humanistycznego „Omnibus”, który został przeprowadzony w szkołach 27 marca br. Z zadaniami zmierzyło się ponad 5 tys. uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjalnych. W intelektualnej rywalizacji wyłoniono 51 laureatów. W gronie tym znaleźli się reprezentanci naszej szkoły. Najbardziej wartościowe wyniki w województwie uzyskali w szkole podstawowej:

 • Zuzanna Jurasz z klasy 8a (1. miejsce),
 • Karolina Niemczyk z klasy 8a (2. miejsce),
 • Aleksandra Hanus z klasy 7a (1. miejsce),
 • Gabriela Smerecka z klasy 7b (4. miejsce),
 • Julia Malinowska z klasy 6a (12. miejsce),
 • Dawid Penar z klasy 5a (3. miejsce),
 • Szymon Bałuka z klasy 4a (5.miejsce),
 • Mikołaj Cisek z klasy 2a (1. miejsce),
 • Jakub Wolski z klasy 2a (2.miejsce),
 • Amelia Malinowska z klasy 3a (1. miejsce),
 • Anna Pelczar z klasy 3a (2. miejsce),
 • Jakub Siręga z klasy 3a (3. miejsce).

W klasie III gimnazjum na podium uplasowali się:

 • Maja Bolanowska z klasy IIIA (3. miejsce),
 • Maria Przybyła z klasy IIIB (9. miejsce),
 • Filip Cisek z klasy IIIB (10. miejsce),
 • Piotr Tuchowski z klasy IIIA (11. miejsce),
 • Sara Pitrus z klasy IIIB (13. miejsce).

Wszystkim uczestnikom konkursu szczerze gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w kolejnych edycjach tego humanistycznego turnieju.