• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Sukcesy w III Krośnieńskim Konkursie Recytatorskim

„Przyłóż ucho do róży
Usłyszysz płacz kosmosu”.

Roman Brandstaetter

W dniu 9 kwietnia 2019 roku na scenie Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie odbyły się przesłuchania w ramach III Krośnieńskiego Konkursu Recytatorskiego w trzech kategoriach wiekowych. Turniej, poświęcony sztuce żywego słowa, adresowany był do uczniów klas I-III oraz IV-VI a także VII-VIII szkół podstawowych z Krosna i powiatu krośnieńskiego. W konkursowe szranki stanęło łącznie 71 wykonawców – młodych miłośników poezji. Bardzo dobrze zaprezentowali swe umiejętności recytatorskie uczniowie z naszej szkoły. Jakub Siręga z klasy IIIA, wychowanek Pani Urszuli Koźmy, za brawurową recytację wiersza „O ślimaku, co szukał wiosny” Wandy Grodzieńskiej otrzymał najwyższą nagrodę i tytuł laureata. Uznanie jurorów zdobyli także podopieczni Pana Waldemara Kilara. Gracjan Tworek z klasy IVB, którego usłyszeliśmy w wierszu Ludwika Jerzego Kerna „Dialog z pluskwą”, dzięki błyskotliwej interpretacji zdobył wyróżnienie. Tytuł laureata i najwyższą nagrodę przyznano Izabeli Sirędze z klasy VIIA, której recytacja liryku „Etiudy” Romana Brandstaettera okazała się mistrzowskim popisem kultury żywego słowa. Brawa za talent, pracowitość i wrażliwość. Gratulujemy sukcesu!