• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

The Big Challenge – interaktywny konkurs języka angielskiego online

Pierwszy konkurs The Big Challenge odbył się we Francji w 1998 roku, a dziś skupia ponad 640 000 uczestników ze szkół w całej Europie.
Dnia 3 kwietnia 2019 roku 61 uczniów naszej szkoły przystąpiło do interaktywnego konkursu online The Big Challenge. Test konkursowy sprawdził wiedzę z zakresu słownictwa, rozumienia tekstu pisanego, wymowy, gramatyki oraz znajomości kultury krajów anglojęzycznych. W teście znalazł się również komponent audio, który pozwolił przetestować rozumienie ze słuchu. Do każdego poziomu stworzono odrębny zestaw pytań, opracowanych w oparciu o wytyczne CEFR i treści programowe. Innowacyjna i elastyczna formuła konkursu była bardzo motywująca dla uczniów, którzy z niecierpliwością oczekują na wyniki, a te pojawią się 14 maja 2019r.
Koordynatorami konkursu były Panie Alicja Szymanowska oraz Agnieszka Kwolek-Śliwka.