Juniorki Młodsze UKS-u Handball Posada Górna Mistrzyniami Województwa Podkarpackiego w sezonie 2018/2019! Antonina Szczęsna królem strzelców ligi!

Po raz pierwszy w historii szczypiornistki Handballu Posada Górna zdobyły pierwsze miejsce w województwie w rozgrywkach podkarpackiej ligi juniorki młodszej. Dziewczęta zarówno w pierwszej jak i drugiej rundzie rozgrywek wygrały wszystkie swoje mecze bardzo wysoko. W każdym meczu zawodniczki Posady Górnej pokazały kto rządzi na parkiecie nie pozostawiając rywalkom żadnych szans na zwycięstwo. Pewnie pokonały wszystkie drużyny w rozgrywkach między innymi: SPR Handball Rzeszów (posiada zespół 2 ligowy), SPR JKS Jarosław (zespół 1 i 2 ligowy) oraz Olszynkę Dzikowiec (wielokrotny mistrz województwa). Tym samym wywalczyły pierwsze miejsce i złote medale zapewniając sobie awans do 1/16 Mistrzostw Polski.
Zespół Posady Górnej jako mistrz województwa podkarpackiego otrzymał prawo organizacji zawodów, które odbędą się w dniach 29-31 marca br w Nowosielcach.

Ogromny sukces odnotowała zawodniczka Handballu Antonina Szczęsna, która została królem strzelców całej ligi z 55 strzelonymi bramkami.
Dziewczęta po raz kolejny pokazały i udowodniły, że ciężką pracą i charakterem można walczyć z czołowymi zespołami w województwie i w Polsce (nie posiadając pełnowymiarowej sali do piłki ręcznej), a ich umiejętności nie odbiegały od najlepszych! Zdobycie Mistrzostwa województwa i możliwość rywalizacji z najlepszymi zespołami w Polsce dla tak małej szkoły to niesamowity wyczyn! Nabyte doświadczenie z pewnością zaprocentuje w dalszych latach i wpłynie mobilizująco na zespół. To kolejny sukces po zdobyciu mistrzostwa województwa w rozgrywkach szkolnych we wcześniejszych latach!
Skład mistrzowskiej drużyny: Nikolina Samborska - kapitan (42 bramki w sezonie), Antonina Szczęsna (55 bramek w sezonie), Kinga Osękowska (20 bramek w sezonie), Martyna Sękowska, Dominika Pęcak, Natalia Józefczyk, Julia Krupianik, Izabella Rodzinka, Adrianna Rodzinka, Julia Szul, Katarzyna Kluska, Urszula Rogula (33 bramki w sezonie), Katarzyna Kluska, Zuzanna Różowicz, Oliwia Staroń, Julia Bolanowska, Izabela Dudek, Nikola Zięba.
Trener: Grzegorz Argasiński
Gratulacje dla zespołu i trenera!