• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Juniorki Młodsze UKS-u Handball Posada Górna Mistrzyniami Województwa Podkarpackiego w sezonie 2018/2019! Antonina Szczęsna królem strzelców ligi!

Po raz pierwszy w historii szczypiornistki Handballu Posada Górna zdobyły pierwsze miejsce w województwie w rozgrywkach podkarpackiej ligi juniorki młodszej. Dziewczęta zarówno w pierwszej jak i drugiej rundzie rozgrywek wygrały wszystkie swoje mecze bardzo wysoko. W każdym meczu zawodniczki Posady Górnej pokazały kto rządzi na parkiecie nie pozostawiając rywalkom żadnych szans na zwycięstwo. Pewnie pokonały wszystkie drużyny w rozgrywkach między innymi: SPR Handball Rzeszów (posiada zespół 2 ligowy), SPR JKS Jarosław (zespół 1 i 2 ligowy) oraz Olszynkę Dzikowiec (wielokrotny mistrz województwa). Tym samym wywalczyły pierwsze miejsce i złote medale zapewniając sobie awans do 1/16 Mistrzostw Polski.
Zespół Posady Górnej jako mistrz województwa podkarpackiego otrzymał prawo organizacji zawodów, które odbędą się w dniach 29-31 marca br w Nowosielcach.

Ogromny sukces odnotowała zawodniczka Handballu Antonina Szczęsna, która została królem strzelców całej ligi z 55 strzelonymi bramkami.
Dziewczęta po raz kolejny pokazały i udowodniły, że ciężką pracą i charakterem można walczyć z czołowymi zespołami w województwie i w Polsce (nie posiadając pełnowymiarowej sali do piłki ręcznej), a ich umiejętności nie odbiegały od najlepszych! Zdobycie Mistrzostwa województwa i możliwość rywalizacji z najlepszymi zespołami w Polsce dla tak małej szkoły to niesamowity wyczyn! Nabyte doświadczenie z pewnością zaprocentuje w dalszych latach i wpłynie mobilizująco na zespół. To kolejny sukces po zdobyciu mistrzostwa województwa w rozgrywkach szkolnych we wcześniejszych latach!
Skład mistrzowskiej drużyny: Nikolina Samborska - kapitan (42 bramki w sezonie), Antonina Szczęsna (55 bramek w sezonie), Kinga Osękowska (20 bramek w sezonie), Martyna Sękowska, Dominika Pęcak, Natalia Józefczyk, Julia Krupianik, Izabella Rodzinka, Adrianna Rodzinka, Julia Szul, Katarzyna Kluska, Urszula Rogula (33 bramki w sezonie), Katarzyna Kluska, Zuzanna Różowicz, Oliwia Staroń, Julia Bolanowska, Izabela Dudek, Nikola Zięba.
Trener: Grzegorz Argasiński
Gratulacje dla zespołu i trenera!