• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

14 marca – Dzień Liczby Pi

Obchody Dnia Liczby Pi w naszej szkole stają się już tradycją. I w tym roku dzień 14 marca postanowiliśmy poświęcić tej tajemniczej liczbie. Każdy z Was na pewno już słyszał o liczbie π. Występuje ona w wielu wzorach matematycznych i oznacz stosunek obwodu dowolnego koła do jego średnicy. Większość osób pamięta, że π to w przybliżeniu 3,14 i dlatego 14 marca został wybrany na Dzień Liczby Pi. Z tej okazji klasy czwarte przygotowały wspaniałe smakołyki: ciasteczka πsklęta, muffinki πernikowe, „πlaretki”, „πeguski”, „πfinki” i wiele innych. Chętni uczniowie mieli okazję pobawić się w detektywa i poszukać liczby Pi ukryte na terenie całej szkoły. Był kącik gier i łamigłówek, a po szkole „biegały roztańczone cyfry” z rozwinięcia liczby Pi. Wszyscy mieliśmy okazję się przekonać, że matematyka to nie tylko liczby, wzory i trudne zadania, ale także mnóstwo zabawy.