• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Teatrzyk w szkole

W dniu 11 marca 2019 roku po raz kolejny, z ogromną radością, gościliśmy w naszej szkole artystów Teatru Lalek Art Cinema z Nowego Sącza. Tym razem uczniowie z klas 0-3 obejrzeli spektakl pt. „Kopciuszek“. Dzięki profesjonalnie wykonanym kukiełkom, ciekawej scenerii oraz zaskakującym efektom dźwiękowym, doskonale wszystkim znana baśń o Kopciuszku zyskała nową odsłonę. Fabuła przedstawienia przeniosła młodych widzów do krainy, w której dobro zawsze zwycięża nad złem. Smutny los Kopciuszka odmieniła wróżka, a mali widzowie po raz kolejny przekonali się, jak ważna w życiu człowieka jest uczciwość, pracowitość, cierpliwość i pokora. Nauka płynąca z baśni z pewnością na długo pozostanie w naszej pamięci.