• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w regionie.

Tropem Wilczym

„Sens walki powinien być mierzony nie jej szansami na zwycięstwo, lecz wartościami, w obronie których walka została podjęta”.

Henryk Elzenberg

Dnia 3 marca 2019 roku w Rymanowie Zdroju odbył się bieg Wilczym Tropem. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych, którego ogólnopolskim organizatorem jest Fundacja Wolność i Demokracja a współorganizatorem lokalnym Klub Biegacza Finisz Rymanów działający przy Stowarzyszeniu Nasz Rymanów. W bieżącym roku na starcie stanęła niemała grupa 137 uczestników pragnących uczcić pamięć Żołnierzy Wyklętych.
Udział w Największym Biegu Pamięci w Polsce wzięli również uczniowie naszej szkoły: Mateusz Tomkiewicz (1. na mecie), Mikołaj Kowalski (2. na mecie), Kacper Wiśniowski, Błażej Argasiński, Samuel Szczęsny, Patryk Rij, Patryk Krukar, Mikołaj Kuzak, Ireneusz Rajs, Jakub Krukar, Miłosz Cetnarski, Tomasz Rajs, Maja Barańska, Wiktoria Dworzańska, Kamil Ziemlański, Przemysław Małek, Rafał Szepieniec i Bartosz Macnar oraz Panie: Agnieszka Kwolek – Śliwka i Edyta Krukar. Pan Dyrektor Piotr Cisek, jako członek Klubu Biegacza Finisz, włączył się w organizację całego przedsięwzięcia.

W 2011 r. dzień 1 marca został ustanowiony świętem państwowym – Narodowym Dniem Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Jest to święto, honorujące i upamiętniające żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic RP. W 2013 grupa pasjonatów i działaczy społecznych postanowiła zorganizować Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych w lesie koło Zalewu Zegrzyńskiego. Rok później, dzięki wielkiemu zaangażowaniu ludzi z Fundacji Wolność i Demokracja, bieg zaczął nabierać rozpędu i został przeniesiony w miejsce znane z późniejszych edycji w Warszawie – Park Skaryszewski. Od 2015 bieg ma charakter ogólnopolski i na stałe wpisuje się w kalendarz wydarzeń biegowych, kolejny raz również w naszej gminie.
W Rymanowie Zdroju w ramach 7. edycji biegu zaplanowano dwie trasy biegowe: symboliczną liczącą 1963 metry, wspólną dla wszystkich miast (odwołanie do roku, w którym zginął ostatni Żołnierz Wyklęty – Józef Franczak ps. Lalek), która przebiegała przez park zdrojowy oraz dodatkową pięciokilometrową trasę w terenie leśnym. Każdy z uczestników wyścigu otrzymał pamiątkowy medal oraz koszulkę z wizerunkiem Żołnierzy Wyklętych.