• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w regionie.

„Góra Grosza 2019”

Już po raz dziewiętnasty, od listopada do stycznia, w naszej szkole trwała ogólnopolska akcja zbierania monet pod nazwą Góra Grosza, której organizatorem było Towarzystwo Nasz Dom. Akcję w szkole koordynowała Pani Ewa Barańska i Pani Agnieszka Kindlik. Głównym celem akcji było zebranie środków finansowych na pomoc dzieciom, które z różnych przyczyn wychowują się poza własną rodziną. Pozyskane fundusze będą wykorzystane do zaspokojenia najpilniejszych potrzeb młodych ludzi znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej. Tegoroczna zbiórka potwierdziła, że uczniowie naszej szkoły są hojnymi darczyńcami - zebrana kwota to 1 254,60 zł.
Za każdy grosik bardzo dziękują organizatorzy.

 

Klasa

Zebrana kwota (zł)

1a

8,56

1b

22,10

2a

7,15

2b

46,43

3a

65,37

4a

51,43

4b

33,74

5a

13,64

5b

23,41

6a

118,31

6b

14,37

7a

227,75

7b

32,16

8a

34,07

IIIA

201,36

IIIB

359,70