• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w regionie.

Sabina i Michał Kubisztal w naszej szkole!

Dnia 8 lutego 2019 roku odwiedziły nas gwiazdy piłki ręcznej, Sabina i Michał Kubisztal. Podczas wizyty przeprowadzili trening z najstarszą grupą zawodniczek, obserwowali zajęcia w klasie 4 (sportowej) oraz opowiadali o przebiegu swoich karier. Sabina Kubisztal przeprowadziła indywidualny trening z bramkarką Izabellą Rodzinką. Uczniowie mogli zadawać pytania swoim idolom. Na koniec wszyscy otrzymali autografy i gadżety.
Sabina Kubisztal:
- wielokrotna reprezentantka Polski,
- brązowa medalistka mistrzostw Polski z zespołem Zagłębie Lubin w sezonach: 2007/2008, 2006/2007,
- srebrna medalistka mistrzostw Polski z zespołem Zagłębie Lublin w sezonie 2005/2006,

- brązowa medalistka w Światowych Igrzyskach Młodzieży w Moskwie 1998,
- najlepszy zawodnik meczu Polska - Niemcy podczas Mistrzostw Europy w Szwecji w 2006 roku.
Michał Kubisztal:
- czterokrotny król strzelców polskiej ekstraklasy,
- reprezentant Polski w latach 2002 – 2014,
- uczestnik ligi mistrzów i pucharu ehf,
- zawodnik m.in. Fusche Berlin, Zagłębia Lubin, Orlen Wisły Płock, Górnika Zabrze, Azotów Puławy,
- czwarty zawodnik w XXI wieku, który przekroczył barierę 2 tysięcy bramek w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce.
Jest to kolejna wizyta w ramach współpracy pomiędzy naszymi klubami. Na pewno nie ostatnia!